Секции

26 April 2024 16:36

Четвърти ден блокада на българо-гръцката граница

photo_verybig_1549007Четвърти ден продължава блокадата на българо-гръцката граница. Хиляди товарни автомобили не могат да продължат курсовете си. Най-тежко е положението на граничния пункт Кулата-Промахон, където колоната от ТИР-ове е няколко километра. Редица превозвачи вече са пренасочили курсовете си, за да избегнат проблемите на границата с Гърция. Това обаче води до претоварване на пунктовете с другите страни.
Остават проблемите на българо-гръцката граница. Въпреки няколкочасовите прозорци, в които гръцките земеделци пускаха тежкотоварните автомобили, все още има голяма колона от камиони и от двете страни на границата. Йордан Арабаджиев от Съюза на международните превозвачи коментира, че голяма част от шофьорите изчакват края на стачката на паркинги, а други търсят алтернативни маршрути:
"Търсят се за тези превози, които са към Испания, Италия, алтернативни маршрути през Калотина, Сърбия, Хърватска, но снощи към 21 часа опашката беше много голяма. Дори утре да приключи блокадата и да пуснат ТИР-овете да минават, ще минат поне няколко дни, докато се нормализира целият трафик".
Тежки остават условията, в които шофьорите чакат отварянето на границата. Като в Гърция не са осигурени дори минимални такива:
"От българска страна се извършват добри действия, има повече от 15 химически тоалетни, доставени са вода и сандвичи, докато от гръцка страна няма".
Транспортният бизнес търпи големи загуби от стачката на гръцките земеделци. От една страна, ще трябва да плащат неустойка за забавените товари, а от друга - губят време на границата вместо да правят нови курсове. Фирмите обаче не очакват да получат компенсации от Европейския съюз, защото никога досега не се е случвало да се обезщетяват превозвачи./Дарик радио


Днес Ви питаме:

Забравена добродетел ли е състраданието?

Да

Не

Нямам мнение

Културен афиш
Изтегли си късметче

Полезни връзки:

Официален сайт на Община Карлово

Любовта превръща дивеча в сокол, сокола в човек, а човека — отново в пустиня. Тя превръща оловото в злато, а след това отново скрива златото под земята.


Паулу Коелю