Секции

20 April 2024 05:12

Голям Лудогорец, съдията с мощно рамо за Реал

640_053e9046f63710d3b01ea0c0909bcad6Лудогорец загуби с 1:2 от Реал Мадрид в група "В" на Шампионската лига. Българският шампион поведе в резултата чрез Марселиньо още в 6-ата минута. След това в 10-ата минута Кристиано Роналдо изпусна дузпа, която Владислав Стоянов улови. В 24-ата минута съдията от Шотландия Крейг Томсън даде втора дузпа за Реал за театрално падане на Роналдо в наказателното поле. Този път португалецът бе точен и изравни за 1:1. Победното попадение реализира Карим Бензема в 77-ата минута. Футболистите и всички в Лудогорец могат само да се гордеят с представянето тази вечер срещу галактическия носител на 10 титли в турнира за КЕШ/Шампионска лига. Българският тим игра като равен с равен срещу великия колос и дори заслужаваше не само равен, а и победа. Съдията от Шотландия обаче не позволи това да се случи, след като даде спорна втора дузпа за Роналдо, а в края на мача за задържане на Мисиджан в наказателното поле подмина ситуацията. За втори път Реал Мадрид получи две дузпи в един мач от Шампионската лига. Първият път е срещу Олимпиакос през 1997 година, когато "белият балет" печели с 5:1. Първото полувреме започна във вихрено темпо и Лудогорец откри резултата още в 6-ата минута. След изпълнение на корнер топката стигна до задната греда, на която Марселиньо с глава вкара топката във вратата. В 10-ата минута Йордан Минев фаулира Хавиер Ернандес и съдията Крейг Томсън даде дузпа за Реал Мадрид. Зад топката застана Роналдо, стреля в десния ъгъл, но Владислав Стоянов отрази по блестящ начин. В 24-ата минута Роналдо за пореден път прояви доза артистизъм и падна в наказателното поле след лек допир с Козмин Моци. Шотландският съдия Томсън даде втора дузпа за "кралете". Този път Роналдо би в същия ъгъл и бе точен за 1:1. Хубавото бе, че след изравнителния гол Лудогорец не трепна, а продължи да се държи на терена. В 30-ата минута Михаил Александров стреля по диагонал отдясно в наказателното поле и Икер Касияс изби. В последните минути Роналдо няколко пъти опита финтове, но губеше топката или защитата на Лудогорец се справяше. През първата част изключително добре играха всички футболисти на разградчани, които обезличиха най-вече Гарет Бейл и Лука Модрич, които сякаш останаха изолирани от останалите. Началото на второто полувреме бе за Реал Мадрид. Гостите понатиснаха и домакините се прибраха в собствената половина. Владислав Стоянов спаси силен удар на Гарет Бейл. В 55-ата минута обаче Икер Касияс трябваше да спаси добър изстрел на Фабио Ешпиньо, а в 66-ата и много хубав удар на Марселиньо. Малко след това обаче бразилецът се контузи и трябваше да напусне игра за сметка на Вандерсон. Хавиер Ернандес пък отстъпи мястото си на Бензема, а малко след това световният шампион с Германия през лятото Тони Кроос смени Лука Модрич. В 77-ата минута логичното като че ли се случи и Реал Мадрид с всички звезди излезе напред в резултата. Марсело центрира отляво и Карим Бензема от няколко метра засече топката във вратата. Пред него се строполи Александър Александров, който претендираше за нарушение при удара на Бензема към вратата. В 84-ата минута дойде поредното спорно положение, което отново бе отсъдено срещу Лудогорец. Влезлият като резерва Върджил Мисиджан падна в наказателното поле след задържане, но съдията Томсън си затвори очите и не даде дузпа. Вестник Марица