Секции

19 April 2024 13:48

Гришо срази испанец на старта в Монте Карло

thumb_montekarloГригор Димитров стартира с победа тазгодишното си участие на Мастърса в Монте Карло, където миналата година достигна до 1/2-финал. В първия кръг хасковлията успя да надвие Марсел Гранойерс с 2:1 сета - 6:2, 4:6, 6:2. Така Григор се класира напред, а следващ противник ще му е друг испанец - Алберт Рамос, победил Ярко Ниеминен с 6:2, 7:5.

Преди днешния мач българинът имаше две загуби от два мача с Гранойер - 4:6, 6:2, 5:7 в Сеговия през 2009 година и 4:6, 4:6 в Монреал миналия сезон. В Монте Карло обаче Димитров ликува, въпреки че не показа най-доброто, на което е способен.

Гаджето на Мария Шарапова взе първия сет с 6:2 за 35 минути. Решаващ за развоя на сета бе шестият гейм, когато Димитров проби съперника си и поведе с 4:2. До тогава и двамата печелиха геймовете, в които сервираха. При 5:2 Гранойерс получи лекарска помощ след проблем с дясното бедро. В последния гейм испанецът отново бе пробит, с което Димитров спечели сета с 6:2.

Вторият сет започна като първия - всеки печелеше геймовете, в които сервира. Основната интрига беше в сервис геймовете, на Грайонерс, докато Димитров печелеше своите с лекота. При 3:3 обаче Гришо се пропука след няколко грешки и испанецът го проби за 4:3. В следващия гейм Гранойерс имаше и малко късмет, успявайки да спечели с 5:3. Димитров спечели сервис гейма си за 5:4, но отново не беше достатъчно прецизен в следващия и го загуби за крайното 6:4 в полза на испанеца в продължилия около 50 минути сет. БЛИЦ