Секции

29 March 2024 12:03

Общоармейският шампионат по футбол на малки врати за мъже се проведе в карловския гарнизон

За времето от 11 до 15 юни във войскови район - Карлово се проведе Общоармейският шампионат по футбол на малки врати за мъже, чийто домакин бе 61-ва Стрямска механизирана бригада. В спортната надпревара взеха участие представителните отбори на Сухопътните войски, на Военновъздушните сили, на Военноморските сили, отборите на 2 механизирана бригада – Стара Загора, 68 бригада специални сили, служба „Военна полиция”, ВА „Г. С. Раковски” – София, служба „Военна информация”, НВУ ”Васил Левски” – Велико Търново и домакините от 61 механизирана бригада. Техните умения на футболното поле, професионализъм и спортен хъс определиха призовите места.

Шампионатът започна с вдигане на националния флаг под звуците на химна на Република България в изпълнение на военния духов оркестър на домакините. Командирът на карловския гарнизон бригаден генерал Пламен Йорданов откри турнира, като приветства отборите и подчерта, че в шампионата участват достойни и доказали се състезатели. Той им пожела съревнованието да премине в спортсменски дух със спазване на правилата за безопасност и победа за най-добрите.

На 15 юни се проведе решителната финална среща между отборите на 2-ра механизирана бригада – Стара Загора и НВУ ”Васил Левски” – Велико Търново. След оспорваната борба, по-голямо хладнокръвие прояви отборът на НВУ ”Васил Левски” – Велико Търново, който стана победител и зае почетното първо място. Второто място остана за отбора от Стара Загора. Трето място завоюва отборът на домакините от 61-ва механизирана бригада и на четвърто място се класира представителният отбор на 68-ма бригада специални сили.

Призьорите бяха наградени с купи, медали, грамоти и футболни топки. Наградите връчиха полковник Деян Дешков - заместник- командир на 61-ва Стрямска механизирана бригада и господин Иво Антонов - директор на дирекция "Социална политика" към Министерството на отбраната.

На най-добре представилите се в шампионата футболисти бяха връчени статуетки. Тази за „най-добър нападател” отиде при майор Тихомир Тодоров от НВУ „Васил Левски”. За „най-добър вратар” на шампионата бе определен старши сержант Георги Тенчев от представителния отбор ВВС. Призът за „най-полезен за отбора” отиде при редник Никола Божилов от отбора на 68-ма бригада специани сили, а за „най-добър защитник” при ефрейтор Мартин Монев от 2 механизирана бригада - Стара Загора.

Ръководителят на шампионата полковник Невяна Митева се обърна с думи на благодарност към домакините, като изрази задоволство от създадената организация и добрите условия за провеждане на шампионата и поздрави участниците за проявения спортсменски дух в активното съревнование.

Първенството бе закрито от полковник Деян Дешков - заместник командир на 61-ва Стрямска механизирана бригада, а спортната надпревара завърши с обща снимка за спомен на всички участници.