Секции

23 April 2024 16:00

Карловецът Иван Лухов стана втори на Световното първенство по вдигане на тежести

Карловският щангист Иван Лухов се класира на второ място на Световното първенство по вдигане на тежести - категория MASTERS (ветерани), което се проведе в Барселона /Испания/ от 18 до 26 август. Иван Лухов стана вицешампион в категория до 94 кг. Българският отбор участва с 8 състезатели, сред които легендите в този спорт Асен Златев – олимпийски шампион и Ангел Генчев – световен и европейски първенец. Българските тежкоатлети спечелиха общо 3 златни и 2 сребърни медала, единият от тях е за карловеца Иван Лухов.

Освен, че продължава да участва в престижни състезания, Иван е личен треньор на европейската шампионка по вдигане на тежести за девойки и голяма надежда за женските щанги Галя Шатова.