Секции

27 April 2024 00:08

Кметът д-р Кабаиванов приветства медалистите от „Триатлет”

Кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов поздрави лично медалистите от спортен клуб „Триатлет”, които се завърнаха с три отличия от Балканското първенство в Македония. Той им подари сребърна значка с лика на Васил Левски, пожела им здраве, късмет и спортен устрем, за да достигнат още по високи върхове в спорта и прославят община Карлово.

Клубът участва с 11 състезатели, които се представиха отлично и се бориха до финала за по-добро място в класирането.

София Петрова завоюва златен медал и стана балканска шампионка. Тя е ученичка в 6-ти клас в ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” Карлово. Тренира от 2 години в клуб „Триатлет”.

Бронзови медали завоюваха :

- при момичетата Вяра Янчева, ученичка в 6-ти клас на СУ „Иван Вазов”-Сопот, тренира в клуба от 6 години;

- при момчетата Теодор Танев, ученик от 6-ти клас в СУ „Васил Левски”-Карлово. Теодор е потомък на Васил Левски и тренира в клуба от 3 години.

Спортен клуб „Триатлет” е сред водещите клубове в България и имат амбицията да продължат с добрите класирания на държавни, балкански и европейски състезания. Ръководител на спортен клуб „Триатлет”-Карлово от 2005 година е Иван Попов. Той е завършил НСА „Васил Левски”-София.