Секции

15 December 2018 06:15

Излязоха резултатите от националния конкурс „Свобода или смърт юнашка“

Националният ученически конкурс „Свобода или смърт юнашка“ е посветен на 170-тата годишнина от рождението на Христо Ботев и е организиран от Община Карлово под патронажа на Министерство на образованието и науката и РУО - Пловдив.

В него се включиха 150 ученици от цяла България, разпределени в две възрастови групи: от V до VII клас и от VIII до XII клас . Участниците се състезаваха в четири жанра – есе, стихотворение, живопис и графика.

Престижната инициатива доказа, че патриотът, който отдаде целия си живот, младост и сила в името на идеала за свободна България, родолюбецът, който докосва всяко българско сърце с твърдата си воля и огненото си перо, продължава да вдъхновява и обединява младите българи.

Компетентно жури:

За литературните творби:

Председател:

Мариан Кръстев – поет и преподавател по български език и литература в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Карлово;

Членове:

Мирослав Колев – директор на Общинска библиотека „Д-р Иван Богоров“ – Карлово;

Ася Николова - директор на НМ „Христо Ботев“ – гр. Калофер;

София Димитрова – общественик;

Маргарита Сангурова – главен специалист в дирекция „Хуманитарни и социални дейности“.

За рисунките:

Председател:

Димитър Бакърджиев – художник и скулптор

Членове:

Петра Керкенезова – художник;

Виктория Колева – художник и преподавател по изобразително изкуство в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Карлово,

оцени и класира представените творби.

Първа възрастова група: V – VII клас

Есе:

I място - Виктория Башкехайова - VI клас, ОУ „Неофит Рилски” – гр. Велинград

II място - Деница Генчева - VI клас, Второ ОУ „Петко Рачов Славейков“- гр. Стара Загора

III място - не се присъжда

Поощрителна награда - не се присъжда

Стихотворение:

I място - Ева Владимирова – VII клас, ЧСУРЧЕО „ЕСПА” – гр. София

II място - Михаела Валериева Александрова – VI клас, ОУ „Стоян Михайловски”- гр. Пловдив

III място

Виктория Любенова Башкехайова - VI клас, ОУ „Неофит Рилски” – гр. Велинград

Христина Пашова - VIIклас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Карлово

Поощрителна награда - не се присъжда

Живопис

I място – Дара Данкова - VI клас, ПМГ „Иван Вазов”- гр. Димитровград

II място – Иванина Веселинова Атанасова – V клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Бургас

III място – Радина Петрова – VI клас, IV ОУ „Христо Смирненски”- гр. Пазарджик

Поощрителна награда - Кирил Станимиров Върбанов – 13год., СУ „Стоян Заимов”- гр. Плевен

Графика

I място – Нина Мирославова Петрова - V клас, Общински детски център за култура и изкуство - гр. Русе

II място – Калоян Лъчезаров - VII клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово

III място – Сибил Пиронкова - VI клас, ОУ „Неофит Рилски” – гр. Велинград

Поощрителна награда – Христо Димов Мудрев - V клас, СУ „Христо Ботев”- гр. Павел баня

Втора възрастова група: VIII – XII клас

Есе:

I място - Йоана Павлова - IX клас, СУ „Отец Паисий”- гр. Кърджали

II място - Алекс Атанасов Радков - XI клас, СУ „Отец Паисий”- гр. Габрово

III място - Хаджер Шевкед - IX клас, СУ „Отец Паисий”- гр. Кърджали

Поощрителни награди:

Елена Тодорова Таракова - XII клас, ПГИТ „Проф. д-р А.Златаров”- гр. Петрич

Ива Чернирадева - IX клас, СУ „Нешо Бончев”- гр. Панагюрище

Стихотворение:

I място - Величка Петрова Зердашка - XI клас, СУ „Димитър Матевски” – гр. Пловдив

II място - Николета Димитрова - X клас, ПГ по туризъм „Д-р Васил Берон” – гр. Велико Търново

III място - Десислава Иванова - XII клас, ЕГ „Иван Вазов” – гр. Пловдив

Поощрителни награди:

Стела Дилова - IX клас, СУ „Нешо Бончев”- гр. Панагюрище

Иван Иванов - IX клас, СУ „Нешо Бончев”- гр. Панагюрище

Живопис

I място - Ивелина Димитрова Тотева – VIIIклас , СУ „Христо Ботев”- гр. Павел баня

II място - Силвия Пенчева - IX клас, СУ „Васил Левски” - гр. Карлово

III място - Десислава Цветанова Димитрова - IX клас, ПЕГ „Екзарх Йосиф I”- гр. Ловеч

Поощрителна награда – Стойчо Тошков Вълчев - X клас, ПГ по електроника „Джон Атанасов” – гр. Стара Загора

Графика

I място – Даниан Рангелов Георгиев – 16 год., ПГ „Иван Аксаков“ – гр. Пазарджик

II място – Ренета Иванова Стефанова – XII клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово

III място – Росита Йорданова Митева - X клас, СУ „Христо Ботев”- гр. Павел баня

Поощрителна награда – Даниела Иринова Копчева - X клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово

Специална награда за участник от община Карлово: Не се присъжда

Поощрителни награди за участници от община Карлово:

Рисунки:

Александър Ангелов Ангелов - V клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово

Диян Георгиев Трифонов - V клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово

Георги Димитров Кръстев - V клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово

Веселина Чонкова - VI клас, СУ „Христо Ботев” – гр. Калофер

Сияна Геориева - VI клас, СУ „Христо Ботев” – гр. Калофер

Стилиана Гологанова - VI клас, СУ „Христо Ботев” – гр. Калофер

Недка Костадинова - VII клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Ведраре

Мария Игатова – 13 год., ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Ведраре

Миглена Ангелова - VI клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” – с. Ведраре

Есе:

Рени Илиева – XI клас, СУ „Васил Левски”- гр. Карлово

Община Карлово благодари на всички участници и им желае творчески успехи!

Представител на Община Карлово ще уведоми отличените участници за награждаването, което ще се състои на 01.11.2018г.

Снимка: интернет

Днес Ви питаме:

Пазарувате ли онлайн за коледните и новогодишни празници?

Да

Не

Нямам мнение

Културен афиш
Изтегли си късметче