Секции

18 April 2019 16:00

Зрелищно съперничество беляза „Hard Enduro Кърнаре“ (видео)

„Hard Enduro Кърнаре“ събра състезатели от цялата страна. Организатор е Кърнаре - BG-X Enduro. Тридневното състезание се провежда в подножието на Стара планина в близост до прохода Троян –Кърнаре.

Стартирали вчера с пролог, днес 25-те участници тръгват през интервал от една минута по ред, определен от класирането им в него. Те се състезават в класовете Хоби, Сеньор и Експерт и според регламента карат по неравен горски терен, следвайки зададени маркери, преодолявайки дадени препятствия и преминавайки през 6 контроли. Дължината на трасето за Хоби е 1 обиколка от 30 км, за Сеньор – 1 обиколка от 65 км, за Експерт - 2 обиколки по 65 км с презареждане на трасето.

Зрелищно съперничество в клас Експерт беляза днешния кръг от състезанието „Hard Enduro Кърнаре“.

Състезанието продължава утре с ендуро крос, хилклайминг и награждаване на победителите.

Във видеоматериала може да гледате повече за „Hard Enduro Кърнаре“ и коментарите на класиралите се на 1 и 2 място днес:

- в клас Хоби: Иван Певеч и Мартин Стойчев;

- в клас Сеньор: Момчил Генов;

- в клас Експерт: Пламен Янков и Илиян Кузманов.