Секции

28 March 2024 20:05

Състезатели на карловския клуб „Левски“ спечелиха две пети места по джудо на Държавния личен шампионат

На 30 и 31 03.2019 година в многофункционалната зала на НСА в София се проведе Държавния личен шампионат за момчета, момичета, мъже и жени. През първия ден при малките участваха над 500 джудисти от цяла страна, а в последния ден на месеца при мъжете и жените премериха сили 330 мъже и жени от 40 отбора. Клубът по самбо и джудо „Левски”-Карлово участва с 4 момчета, 2 момичета и 4 мъже. В категориите на нашите състезатели конкуренцията бе изключително висока с по над 50 състезатели в категория, Николай Русенов се записа с една победа и заедно с другите момчета отпаднаха от надпреварата. При момичета Петя Иванова и Илияна Качарова достигнаха до полуфиналите, като загубиха срещите за бронзовите медали и се класираха на почетното пето място. На следващия ден при мъжете в компанията на национални и европейски шампиони, дебютантът в джудото Веселин Стоименов записа победа в първата си среща, но в следващата жребият му отреди среща с многократен шампиона на България, която загуби при много оспорван двубой.

На състезанието присъстваха президента на БФ джудо Румен Стоилов, вицепрезидента Даме Стойков, които наградиха и някои от категориите. Сред зрителите беше и световният шампион по бойно самбо и сега сред най добрите ММА бойци Благой Иванов- Багата, който е и многократен шампион по джудо в България и Тома Никифоров - един от най добрите джудисти в света.

/Снимки: Клуб по самбо и джудо „Левски”-Карлово/