Секции

26 April 2024 13:24

ОФК"Левски"-Карлово се наложи над ФК"Димитровград 1948" с хеттрик на Стефан Чилингиров

В среща от 23 кръг в Трета лига – Югоизточна група отборите на ОФК “ЛЕВСКИ КАРЛОВО” и ФК “Димитроврад 1948” завършиха при резултат 3 : 0. Възпитаниците на Красимир Манолов заслужено стигнаха до успеха, след като бяха по-настойчивия тим, създадоха много голови положения, но успяха да реализират само три. Още в първата минута след светкавична атака на домакините Мирослав Кайряков мощно нахлу в наказателното поле на гостите и бе грубо фаулиран. Ръководещият за първи път среща в трета лига съдия Никола Вангелов не се поколеба и отсъди 11 метров наказателен удар, който Стефан Чилингиров хладнокръвно реализира. До края на полувремето срещата продължи с нови атаки на домакините, които владееха много повече топката, имаха и териториално превъзходство, често стигаха до стрелкови позиции, но резултата остана непроменен. Гостите рядко стигаха до стрелкови позиции, където постоянно търсеха бившия футболист на “Левски Карлово” Андрей Атанасов, който обаче бе напълно неутрализиран от блестящия в този мач Георги Гайдаров. След почивката играта не се различаваше, домакините продължиха да бъдат по-настойчиви и закономерно стигнаха до нови два гола на Стефан Чилингиров. Особено впечетляващ бе третият гол – преди него 16 годишният Иван Диклиев успешно овладя една топка по десния фланг, майсторски слаломира между няколко противникови защитници и предостави топката на Стефан Чилингиров, който отбеляза своя трети гол.