Секции

20 April 2024 00:05

ОФК"Левски"-Карлово победи ФК"Асеновец-2005" с 3:0

В среща от 29 кръг в Трета лига – Югоизточна група отборите на ОФК “ЛЕВСКИ КАРЛОВО” и ФК “Асеновец” Асеновград завършиха при резултат 3 : 0 ( на полувремето 0 : 0 ). След поредица от слаби и безрезултатни игри, днес възпитаниците на Красимир Манолов заслужено стигнаха до успеха, след като бяха по-настойчивия тим, създадоха много голови положения, но успяха да реализират само три. Отборът на гостите, съставен основно от юноши, стоеше добре на терена и през първото полувреме успешно се защитаваше и на няколко пъти опасно атакува вратата на домакините.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-настойчиви, напълно надиграха противника и закономерно стигнаха до победата. В 61 мин. Веселин Филипов майсторски изпълни пряк свободен удар от границата на наказатеното поле и не остави никакъв шанс на вратаря на “Асеновец”. Само 2 мин. по - късно след бърза атака на домакините Валентин Иванов остро центрира в наказателното поле и Стефан Чилингиров отбеляза своя дежурен гол. В 72 мин. с прецезен диагонален удар от около 20 метраНикола Данчев оформи класическата победа на домакините. Все по- голям шанс за изява получават юношите на отбора – днес в игра бяха четерима седемнадесет годишни юноши.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Динко Дермендиев - Чико и на бившия съдия Димитър Манолов.