Секции

29 April 2024 23:23

Карловският клуб по бойни спортове „Левски" отново с медали от престижни състезания

В края на миналата седмица за четвърта поредна година над 600 състезатели от 10 държави, 58 клуба от България, Израел, Грузия, Македония, Гърция, Сърбия, Турция, Молдова, Русия, Румъния премериха сили в четвъртия международен турнир по джудо организиран от СК „Топалов", Българска федерация Джудо и Община Панагюрище. Състезанието се проведе на 22 и 23 юни 2019 година в зала „Арена Асарел".

Клубът по бойни спортове „Левски " Карлово участва с 8 състезателя от 8 до 18- годишни. През първия ден Кристияна Стоименова в кат. до 38 кг. загуби единствено на финала в категорията си и спечели сребърен медал, а предната седмица в Пазарджик се добра до брозовото отличие. На втория ден от турнира в Панагюрище при по-големите Пламен Делевски в кат. до 81 кг. започна с победа , но втората среща загуби от състезателя на „Арена-Спорт" след , което в битките за третото място не прояви и капка колебание, като на малкия финал се наложи на състезателя от Гърция с изключително хвърляте оценено с Ипон. Всички останали състезатели от клуба дадоха всичко по силите си, като някои от тях се класираха на почетното 5-то място.

/Информация и снимки: Клуб по бойни спортове "Левски"-Карлово/