Секции

28 March 2024 17:41

Злато и сребро за ансамбъла ни в Казан, бронз за Калейн на топка

Ансамбълът на България завърши по отличен начин участието си на Световната купа по художествена гимнастика в Казан. Две седмици преди Световното първенство в Баку българките спечелиха златото във финала с три обръча и два чифта бухалки. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова играха с настроение и допуснаха съвсем леки неточности, като заслужиха златото с оценка от 28.100 точки. Това е трети медал за възпитаничките на Весела Димитрова от този форум, след като в събота спечелиха сребро в многобоя, а по – рано в неделя се наредиха втори във финала на пет топки.

Най-големият конкурент на нашите момичета – ансамбълът на Русия, имаше изпускане и се нареди на второто място с 27.150 точки. Трети е отборът на Израел с 26.750 точки. В съчетанието с пет топки титлата взе Русия. Боряна Калейн пък спечели бронзов медал на топка на Световната купа в Казан. Българката, която в събота остана четвърта в многобоя, изигра без грешки своето съчетание и получи оценка от 21.950 точки. Бронзовата медалистка в многобоя от събота Катрин Тасева остана пета във финала на топка с 20.00 точки. Във финала на обръч Калейн завърши четвърта с 20.800, колкото заслужи и третата Алина Харнаско, но състезателката от Беларус получи по-висока оценка за изпълнение и затова изпревари българката. Тасева отново завърши пета с 20.650. Българските гимнастички в индивидуалната надпревара завършиха без медали в последните два финала в Казан. Боряна Калейн на бухалки се нареди пета. Калейн получи оценка от 20.400 точки, а Катрин Тасева имаше изпускане на уред и остана седма с 19.700 точки. В последния финал при индивидуалните гимнастички – на лента, където участва само Катрин Тасева, тя зае четвъртата позиция с 18.450 точки. Пет златни медала извоюва Дина Аверина, докато сестра и Арина остана с един.

/Източник информация и снимка: Тв Европа/