Секции

24 April 2024 05:53

Нова победа на ОФК „Левски Карлово“

ОФК „ЛЕВСКИ КАРЛОВО“ победи с 3:1 като гост ФК „Родопа“ Смолян в последния мач от 3 кръг в Югоизточна Трета лига. Двубоят от се игра пред около 900 зрители на стадион „Септември“, в кв. „Райково“ на гр. Смолян. Гостите успяха да спечелят трите точки, след като Иван Тошев Иванов реализира хеттрик, а единственият гол за домакините бе реализиран от бившия футболист на ОФК „Левски Карлово“ Стефан Чилингиров. В състава на домакините имаше и други футболисти, обличали екипа на ОФК „Левски Карлово“ - Стефан Киков, Теодор Стефанов и Михаел Кисьов.

Първият гол, дело на Иван Тошев падна в 18 минута, след прецизно изпълнение от границата на наказателното поле. Стефан Чилингиров успа да изравни в 30 минута с много атрактивно попадение, като изпрати топката в противниковата врата със задна ножица. Полувремето продължи с интересни моменти и пред двете врати , като веднъж и гредата помогна на домакините.

През втората част на мача, гостите доминираха и чрез Иван Тошев успяха да вкарат нови два гола с далечни удари - в 50 и 58 минута. До края на срещата не липсваха положения и пред двете врати, но до промяна на резултата не се стигна. Отново много силни прояви имаше вратаря на ОФК „Левски Карлово“ Цветан Тодоров, който на няколко пъти майсторски успяваше да неутрализира удари от противниковите футболисти.

Състав на отборите

ФК “Родопа“: 12 Здравко Милков Чавдаров (капитан) 11 Николай Милков Тихомиров, 4 Стефан Йосифов Киков, 17 Димитър Радославов Чолаков, 14 Владимир Карамфилов Драмалиев, 20 Адриан Юлиянов Сюрджиев, 22 Иван Атанасов Караиванов, 21 Теодор Станимиров Стефанов, 7 Христо Димчев Ковачев, 8 Стефан Серафимов Чилингиров, 10 Даниел Венелин Кутев.

Резерви: 1 Стелиан Димитров Ангелов – вратар, 13 Ромарио Зарков Димитров, 16 Любослав Пламенов Петров, 6 Антон Бисеров Белюков, 27 Георги Стайков Пелтеков, 18 Чавдар Костадинов Палагачев, 9 Михаел Ясенов Кисьов.

Старши треньор: Юлиян Руженов Сюрджиев

ОФК “Левски Карлово”:

Цветан Димитров Тодоров (капитан), 22. Никола Калоянов Попов, 3. Мартин Иванов Симеонов, 15 Надим Руменов Ангелов, 19. Петър Невелинов Петров, 30. Емил Красимиров Иванов, 17. Радослав Георгиев Димитров ( 87 мин. 20. Тодор Стефанов Султанов), 6. Ивайло Маринов Маринов, 7. Георги Бончев Андонов ( 87 мин. 14. Иван Тодоров Диклиев), 8. Иван Тошев Иванов ( 74 мин. 11 Георги Петров Георгиев), 79. Борислав Станимиров Хаджиев ( 55 мин. 10. Валентин Николаев Сливов).

Резерви: 12 Владимир Савов Костов (вратар), 5. Ганчо Николаев Папазов, 10. Валентин Николаев Сливов, 11 Георги Петров Георгиев, 14. Иван Тодоров Диклиев,18. Янко Христов Вълканов, 20. Тодор Стефанов Султанов,

Старши треньор: Данаил Василев Бачков

/Снимка: Община Карлово/