Секции

23 April 2024 15:21

Изключителен интерес предизвика първият велотурнир и състезание с тротинетки за деца в Столетово

Над 25 деца се включиха в оспорвана надпревара за първите места в първия велотурнир и състезание с тротинетки в Столетово, който се проведе на 5 септември от 18 ч. Организатори на събитието са Кметство Столетово и НЧ „Христо Ботев – 1928 г.“, със съдействието на фирми от региона. Състезанието се проведе в три възрастови групи в категория „велосипеди“ и две възрастови групи в категория „тротинетки“.

Площадът на Столетово бе превърнат в състезателно трасе, през което участниците трябваше да преминат възможно най-бързо. За всеки един участник в състезанието се засичаше време, за което е преминал през цялото състезателно трасе. Най-бързите състезатели бяха удостоени с почетните първи места.

В първа възрастова група (участници до 1 клас) на състезанието с велосипеди на първо място се класира Нено Иванов, който премина състезателното трасе за времето от 0,53 м, втори бе Йоан Гагов (1,19 м) и трети Мартин Кирков (1,25 м).

Във втора възрастова група (участници от 1 до 4 клас) на състезанието с велосипеди на първо място се класира Христомир Ненов (1,03 м), втори бе Мартин Стефанов (1,05 м) и трети Наталия Йорданова (1,09 м).

В трета възрастова група (участници от 5 до 8 клас) на състезанието с велосипеди на първо място се класира Мартин Минков (0,58 м), втори бе Атанас Пръмов (1,01 м) и трети Радомир Иванов (1,02 м).

В двете възрастови групи в категорията „тротинетки“ за първите места се пребориха:

В първа възрастова група тротинетки – първо място за Георги Чолаков от Карлово (0,44 м), второ място Христомир Ненов (0,48 м), трето място Наталия Йорданова (0,48 м).

Във втора възрастова група тротинетки – първо място за Радостин Лещаров (0,44 м), второ място Даниел Станев (0,45 м), трето място Радомир Иванов (0,46 м).

Класиралите се на първите места от съответните възрастови групи получиха медали, тематични предметни награди и грамоти за участието си. Класиралите се на местата след 3-то място също получиха предметни награди и грамоти за участието си.

Наградният фонд и цялостната реализация на събитието нямаше да бъдат факт без финансовата подкрепа и съдействие от страна на ПК „Теодоси Марков“ (магазини КООП) с. Розино, които осигуриха предметни награди и дариха финансови средства; „Елит Консерв 33“ с. Столетово, които подкрепиха събитието финансово; Изи Кредит офис гр. Сопот.

/Източник: librarystoletovo.wordpress.com/