Секции

20 April 2024 05:23

ОФК „Левски Карлово“ надви ОФК „Гигант“ Съединение с 3:2

В мач от 10 кръг в Югоизточна трета лига ОФК „Левски Карлово“ надви с 3:2 ОФК „Гигант“ Съединение, които преди този кръг заемаха второ място във временното класиране. Двубоят се игра в неделя, на стадион „Васил Левски“ в Карлово пред около 400 зрители. Домакините бяха по-организирани и заслужиха успеха. Срещата ще се запомни и със скандалното съдийство на Христос Паликаров от Пловдив.

В началните минути гостите контролираха играта, но отбраната на домакините не допусна сериозни положения пред своята врата. Постепенно футболистите на ОФК „Левски Карлово“ изравниха играта и до края на срещата изцяло доминираха.

В 29-та минута след, прецизно центриране на Валентин Сливов, Мартин Симеонов откри за домакините, като резултатът се запази до края на полувремето. В 36 мин. отново Валентин Сливов преодоля двама защитника в наказателното поле и бе грубо фаулиран от състезател на гостите, но само съдията Христос Паликаров не видя 100 процентовата дузпа. Това предизвика бурни негодувания сред публиката. През второто полувреме, отново Мартин Симеонов бе точен за 2:0 след идентично положение, а по-късно след добра контра Ивайло Маринов изведе в коридор Петър Главчев, който премина през двама защитника и отбеляза третия гол. В 85-та минута, след добра атака на гостите и след центриране, Мирослав Радев с глава намали резултата. В 88 мин. съдията отсъди много спорна дузпа за гостите. Домакините бурно реагираха, като Цветан Тодоров бе декориран с жълт картон. Мирослав Радев изпълни точно дузпата и резултата стана 3:2. Афектиран, Цветан Тодоров изрита топката и съдията, в рамките само на две минути, му показа втори жълт картон и го отстрани от игра. Отново обстановката на терена и по трибуните се нажежи до червено и срещата не бе подновена няколко минути. Тъй като домакините бяха извършили три смени, на вратата застана централния защитник Радослав Димитров, който на два пъти успя да улови топката. Това обаче не бе всичко. Съдията посочи още 5 минути добавено време, което окончателно вбеси домакините и публиката. Жълт картон бе показан на Валентин Сливов на резервната скамейка. Само адекватната намеса на ръководството на ОФК „Левски Карлово“ предотврати по-сериозни сблъсъци. В оставащото до края време не се случи нищо и домакините се поздравиха с успех.

Състави на отборите:

ОФК “Левски Карлово”: 1. Цветан Димитров Тодоров (капитан), 22. Никола Калоянов Попов, 3. Мартин Иванов Симеонов, 21. Надим Руменов Ангелов, 19. Петър Невелинов Петров, 30. Емил Красимиров Иванов, 17. Радослав Георгиев Димитров, 6. Ивайло Маринов Маринов, 8. Иван Тошев Иванов ( 20. Тодор Стефанов Султанов), 9. Петър Иванов Главчев (11 Георги Петров Георгиев), 10. Валентин Николаев Сливов (14. Иван Тодоров Диклиев).

Резерви: 12 Владимир Савов Костов (вратар), 5. Ганчо Николаев Папазов, 7. Лъчезар Стефанов Лясков, 11. Георги Петров Георгиев, 14. Иван Тодоров Диклиев, 15. Николай Павлов Дойков, 20. Тодор Стефанов Султанов.

Старши треньор: Данаил Василев Бачков.

ОФК „Гигант“: 12. Дамян Здравков Кадиев (вратар), 17. Андрей Огнянов Атанасов, 20. Атанас Петров Куманов, 7. Запрян Тодоров Запрянов, 14. Мирослав Миленов Радев, 5. Никола Михайлов Домакинов, 11. Никола Енев Маринов (капитан), 13. Пламен Николов Коларов, 16. Сонер Неждет Полат, 18. Стефан Николаев Рабаджийски, 8. Стоян Деянов Славков.

Резерви: 1 Недялко Николов Тръмборджиев (вратар), 9 Здравко Емилов Жилов, 19. Иван Ангелов Гендов, 4. Теодор Стоичков Гишин.

Старши треньор: Никола Михайлов Домакинов.

/Снимка: Община Карлово/