08 March 2021 03:11
148-та годишнина от гибелта на Васил Левски бе отбелязана в Карлово (видео)
148-та годишнина от гибелта на Васил Левски бе отбелязана с възпоменателна церемония в Карлово.
Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева прие почетния строй на представителните роти на 61-ва Стрямска механизирана бригада на едноименния площад в града.
Делото и личността на Апостола на българската свобода почетоха духовници, депутати, кметове, общински съветници и граждани.
„Няма сила, която да накара карловци да не са днес тук, защото Левски е единствен“- каза в речта си общинският кмет д-р Емил Кабаиванов.
„Васил Левски е първият обединител на нацията ни“- подчерта в изказването си председателят на парламента Цвета Караянчева.
Последва едноминутно мълчание и свеждане на глави пред паметта за Левски, след което възпоменателната церемония завърши със заря в негова чест.
Новини от региона:
Филолог-историк от Пловдивския университет е избран за студент на годината
Плавно се покачва заболеваемостта от Ковид-19 в Пловдивско
Над 60 деца от община Карлово участваха в конкурс за най-оригинална традиционна мартеница
Ученици и пътни полицаи засадиха заедно дръвче в двора на крумовското училище
Прокуратурата подхвана трима мъже, подхвърлили пари в полицейски коли, за да не бъдат глобени
С тържествена церемония в Карлово изпратиха 42-ия български военен контингент за Афганистан (видео)
Въвеждат временна организация на движението на жп прелеза в участъка Розино-Кърнаре
Днес Ви питаме:
Предпочитате ли био продуктите?
Мисленето е най-трудната работа, която съществува, вероятно това е причината толкова малко хора да се залавят с нея.
Хенри Форд