Секции

25 April 2024 01:41

ОФК „Левски Карлово“ победи ФК „Ямбол 1915“ с 2:1

ОФК „Левски Карлово“ победи като гост отбора на ФК „Ямбол 1915“ гр. Ямбол с 2:1 в среща от 21-я кръг на шампионата в Трета лига – Югоизточна група играна на градския стадион в Ямбол без зрители. За тази среща спортно – техническото ръководство на отбора едва успя да осигури група от 16 футболисти, като половината от тях бяха юноши. Въпреки многото проблеми в отбора – наказани, контузени и болни футболисти, възпитаниците на Данаил Бачков, играха много грамотно, спазвайки тактическите указания и доминираха през по-голямата част от мача, като записаха заслужен и ценен успех, с което донякъде се реваншираха пред своите привърженици за нелепо пропуснатата победа срещу ФК „Родопа“ Смолян в предишния кръг.

Още в 9 мин. след добра атака на гостите спечелиха ъглов удар и след неговото изпълнение Емил Иванов откри резултата, който се запази до края на първото полувреме. В 72 минута съдията Павел Попов от Стара Загора направи реверанс към домакините и им подари несъществуваща дузпа, от която Александър Андонов изравни. В 82 мин. футболист на гостите грубо бе спънат и съдията нямаше как да не отсъди дузпа за ОФК „Левски Карлово“, която Ремзи Неджип майсторски превърна в победен гол.

Дебют в официален мач на представителния отбор направиха 16 годишният Траян Недялков Печенков и 17 годишният Мариян Костов Христов

Следващата среща на отбора е на 21 март (неделя) от 15 ч. на стадион „Васил Левски“ в Карлово, отново без публика, с отбора на ФК „Димитровград 1947“ – гр. Димитровград.

Състав на отборите:

ОФК “Левски Карлово” :

1 Цветан Димитров Тодоров ( капитан), 8 Димитър Красимиров Калчев, 3 Мартин Иванов Симеонов, 21 Надим Руменов Ангелов, 15 Николай Павлов Дойков ( 65 мин. - 18 Мариян Костов Христов), 30 Емил Красимиров Иванов, 22 Никола Калоянов Попов ( 35 мин. - 5 Ганчо Николаев Папазов), 20 Тодор Стефанов Султанов), 9 Петър Иванов Главчев ( 75 мин. - 16 Траян Недялков Печенков), 11 Ремзи Али Неджип, 14 Иван Тодоров Диклиев.

Резерви: 12 Пламен Тодоров Бойков ( вратар), 4 Димитър Стоянов Маринов, 5 Ганчо Николаев Папазов, 16 Траян Недялков Печенков, 18 Мариян Костов Христов.

Старши треньор: Данаил Василев Бачков

ФК „Ямбол 1915“

26 Христо Николаев Ковачев, 3 Пламен Дианов Пенев, 33 Иван Живков Жечев ( капитан), 53 Златко Стоянов Ненов, 88 Стоян Маринов Маринов, 6 Павлин Миленов Георгиев, 21 Симеон Митков Русев, 17 Живко Неделчев Илиев, 99 Венцислав Йорданов Славов, 8 Мирослав Мирославов Христов,10 Александър Андонов Андонов

Резерви: 23 Критиян Валери ВАН ДЕН Темпел ( вратар), 73 Атанас Петров Георгиев, 69 Йордан Пламенов Николов, 44 Владимир Христов Христов, 15 Христос Стефанов Стефанов, 22 Николай Жоров Йорджев, 9 Симеон Генчев Григоров

Старши треньор: Георги Стоянов Мечечиев

/Снимка: Община Карлово/