Секции

27 April 2024 07:51

Турнир по плуване събра над 100 деца в Баня

Детски турнир по плуване се проведе в на Централния минерален плаж в Баня, като част от мероприятията, посветени на празника на града.

Участие в него взеха над 100 деца на възраст между 4 и 18 години от община Карлово.

Спортната инициатива е реализирана благодарение на кмета на Баня Стамен Гешев, ръководството на плажа в лицето на Красимир Добрев и Боян Алексиев и СК "Триатлет“.

Участниците премериха сили в два стила - кроул и бруст.

Освен медали за победителите, домакините от плажа бяха приготвили чудесни изненади за всяко дете. Голяма помощ и подкрепа в организацията оказаха и водните спасители на плажа - Денислава Колева и Милко Чамуков.

Председателят на СК“Триатлет“ Иван Попов изказа специални благодарности на ръководството на плажа за съвместната работа и тази година. През 2021г. целият отбор отбеляза добро представяне на двете държавни първенства и завърши на 2-ро място по медали в генералното класиране за купа "България".

/По информация и снимки: фейсбук страница град Баня, Христина Караколева/