16 May 2022 21:24
Биоцентралата в Труд остава затворена
Върховният административен съд със свое решение днес потвърди наложената от Регионалната инспекция по околната среда и водите - Пловдив (РИОСВ - Пловдив) принудителна административна мярка (ПАМ), с която през месец октомври миналата година беше спряна дейността на Централата за производство на електрическа енергия от възобновяеми източници чрез индиректно използване на биомаса в село Труд.
С окончателното си решение ВАС отменя решението на Административен съд – Пазарджик и отхвърля жалбата на дружеството срещу наложената мярка.
Най-тежката административна мярка беше наложена от екоинспекцията с цел предотвратяване негативното въздействие върху човешкото здраве поради разпространението на миризми от производствената дейност на предприятието и имаше широк обществен отзвук.
Срокът на действие на ПАМ е до предприемане от страна на дружеството на необходимите мерки да не бъдат допускани при никакви обстоятелства миризми и газови емисии от процесите на съхранение на суровини и течна фракция от ферментационния продукт и след потвърждение от министъра на здравеопазването, че липсва опасност за здравето на хората.
Новини от региона:
Пиян шофьор с над 1,3 промила се блъсна в дърво
В Бухаловия хан бе открита първата самостоятелна изложба на любител-художника Мария Манова
От понеделник продават билети за конкурс спектакъл “Царица на Розата – Карлово 2022”
Край Ведраре арестуваха мъж, превозвал 31 кг контрабанден тютюн
Втори научно-приложен форум „Дронове и сигурност“ ще се проведе в Пловдивския университет
Днес Ви питаме:
Забравена добродетел ли е състраданието?
Дори и най-славните имена се забравят, ако не се споменават.
Хораций