Секции

09 August 2022 23:44

Ето и наградените в VIII Национален конкурс "Вазовата България"

Оповестиха имената на наградените в VIII Национален конкурс "Вазовата България". Той бе организиран от Община Сопот и къща музей "Иван Вазов". Организаторите благодарят за участието на всички ученици и техните учители.

Съгласно протокола от заседание на жури за определяне на наградите на VIII Национален ученически конкурс "Вазовата България", град Сопот, 2022година, съгласно Заповед № 10 / 23.06.2022 г.на Директора на къща музей „Иван Вазов” – гр. Сопот, от 1 юли 2022 година, комисия в състав:

Председател:

Надежда Георгиева, уредник в КМ „Иван Вазов” - Сопот

и членове:

1. Веселина Божкова, уредник в КМ „Иван Вазов” - Сопот

2. Валентина Кънчева, екскурзовод в КМ „Иван Вазов” - Сопот

3. Иванка Виришапкова, началник отдел „Хуманитарни и социални дейности“ в Община Сопот

4. Донка Минчева, директор на Център за обществена подкрепа – гр. Сопот

5. Пенка Терзиева, директор на Център за работа с деца – гр. Сопот

се събра и след като оцени всички получени творби в отделните категории, съобразявайки се с критериите на конкурса, реши да присъди следните награди:

ФОТОГРАФИЯ

Не се присъжда

КЛИП/ФИЛМ

ПЪРВО МЯСТО

„Пробуждане“, ПГ „Пейо Яворов“, гр. Петрич

РИСУНКА

ПЪРВО МЯСТО

Арт ателие „Дон Кези“, гр. Дупница

ВТОРО МЯСТО

Катерина Кацарова, 18г., Национално училище за изящни изкуства „Илия Петров“, гр. София

ТРЕТО МЯСТО

Теодор Пенев, 6 кл., СУ „Христо Ботев“, гр. Цар Калоян

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Борислава Донева, 8 кл., ПГДВА „Йосиф Вондрак“, гр. Русе

ДРАМАТИЗАЦИЯ

ПЪРВО МЯСТО

10 клас, ЕГ „Бертолд Брехт“, гр. Пазарджик за „Двубой“от Иван Вазов

ПГСС „Никола Пушкаров“, гр. Попово за „Гост“ от „Под игото“ на Иван Вазов

ВТОРО МЯСТО

ОУ „Свети Свети Кирил и Методий”, с. Малорад за „Апостолът в премеждие“ от Иван Вазов

РЕЦИТАЦИЯ

ПЪРВО МЯСТО

6 клас, 119 СУ "Акад. Михаил Арнаудов", гр. София

ученици от IX, XI и XII кл., ПГ "Петко Р. Славейков", град Якоруда

ВТОРО МЯСТО

Симеон Симеонов, 8 клас, град Варна

Симона Йосифова, 7 кл., Театрална работилница „ Слънчеви усмивки“, гр. Шумен

ТРЕТО МЯСТО

Седмите класове, ОУ "Стефан Пешев", град Севлиево

ОУ "Иван Вазов" с. Извор

МУЗИКАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ

ПЪРВО МЯСТО

Вокална група "Нота Фреш", СУ „Георги Измирлиев", гр.Горна Оряховица

Ивайло Иванов, 5 кл., ОУ "Братя Миладинови" гр. Русе

ВТОРО МЯСТО

8А клас, НПГВМ "Проф. д-р Димитър Димов", гр. Ловеч

ПРЕЗЕНТАЦИЯ

ПЪРВО МЯСТО

Андреа Христова, 7 кл. ОУ „Ран Босилек“, гр. Габрово

ВТОРО МЯСТО

Теменужка Манева, 8 кл., НПГВМ "Проф. д-р Димитър Димов", гр. Ловеч

ТРЕТО МЯСТО

Искрена Иванова, 7 кл., СУ "Панайот Волов", гр. Бяла

Доминик Маринов и Волен Цонев, 10 кл., ПТГ „Д-р Никола Василиади“, гр.Габрово

Айджан Манджиров, 7 кл., ОУ ,,Климент Охридски ", с. Драганово

СТИХОТВОРЕНИЕ

ПЪРВО МЯСТО

Виктория Недялкова, 16г., Клуб „Книголюбие“, НЧ „Дряновска пробуда 2008“, гр. Дряново

Стефани Георгиева, 5 кл., Литературен клуб „Пегас(чета), ОДК, Стражица

ВТОРО МЯСТО

Александър Александров, 7 кл., СОУ „Козма Тричков“, гр. Враца

Михаела Василева, ПГО „Елисавета Багряна“, гр. Бяла Слатина

ТРЕТО МЯСТО

Йоана Станева, 9 кл. МГ „Акад. К. Попов“, гр. Пловдив

Николай Хаджистойчев, 6 кл., гр. Сливен

РАЗКАЗ

ПЪРВО МЯСТО

Далия Начева, 7кл., СОУ „Николай Катранов“, гр. Свищов

ВТОРО МЯСТО

Емил Иванов, 6 кл., Литературен клуб „Пегас(чета), ОДК, Стражица

ЕСЕ

ПЪРВО МЯСТО

Мартин Боянов, 7 кл., 6 ОУ „Иван Вазов“, гр. Габрово

Валентина Стаматова, 10 кл., Литературен клуб „Звънче“, гр. Поморие

Ивет Евдокимова, 10 кл., СОУ „Христо Ботев“, гр. Стара Загора

ВТОРО МЯСТО

Цвета Симеонова, 5 кл. 6 ОУ „Иван Вазов“, гр. Габрово

Сашо Захариев, 8 кл., НПГВМ „Проф. д-р Димитър Димов“, гр. Ловеч

ТРЕТО МЯСТО

Симона Костадинова, 7кл., 61 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. София

Ганка Гвоздейкова, 11 кл. СОУ „Йордан Йовков“, гр. Тутракан

ПРОЕКТ

ПЪРВО МЯСТО

„Гените Вазови“, 10 клас, ЕГ „Бертолд Брехт“, Пазарджик

„Иван Вазов в Италия“, ПГ „Евлогий и Христо Георгиеви, гр. Карлово

ВТОРО МЯСТО

„По дирите на Вазовите думи“, 6 клас, СУ „Иван Вазов“, гр. Поморие

ТРЕТО МЯСТО

„Една българка“, 7А кл., СУ „Ем.Станев", Велико Търново

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА

Елена Георгиева и Шермин Джинова, ОУ „Отец Паисий“, с. Писарево

5-7 кл., ОУ „Христо Ботев, с. Търнава

НАГРАДА „ПАЗИТЕЛИ НА БЪЛГАРЩИНАТА“

Михаела Виденова, 17 г., Европейско училище в Люксембург

Българско училище "Христо Ботев", гр. Алзира, Испания

БНУ "Булгарина", гр. Пескара, Италия

БНУ „Св. Седмочисленици“, гр. Тарагона – Реус, Испания

БУ "Иван Вазов", гр. Париж, Франция

НАГРАДА „ПРИЯТЕЛИ НА МУЗЕЯ“

СУ „П. К. Яворов“, гр. Чирпан

КОМПЛЕКСНА НАГРАДА

Професионална гимназия по ветеринарна медицина и земеделие „Александър Стамболийски“, гр. Лозница

ОУ „Александър Геров“, с. Гавраилово

Днес Ви питаме:

Забравена добродетел ли е състраданието?

Да

Не

Нямам мнение

Културен афиш
Изтегли си късметче