Секции

26 April 2024 22:02

Спортен кадър

ОФК"Левски Карлово“ победи ОФК"Карнобат" с 2:0

ОФК „Левски Карлово“ продължи победната си серия, като победи ОФК „Карнобат“ с 2:0 в среща от 18-ти кръг на шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра на добре подготвения за зимни условия терен на стадион „Васил Левски“ в Карлово без зрители. Възпитаниците на Данаил Бачков, доминираха през по-голямата част от мача, надиграха напълно своя противник и записаха заслужен и ценен успех.

Много добро впечатление направиха отличните комбинации между футболистите на ОФК"Левски Карлово" довели до редица голови положения пред вратата на гостите. За съжаление на домакините завършващите удари бяха неточни. След няколко пропуска се стигна до 28 мин. когато след много добра атака, започнала от Димитър Калчев по десния фланг, продължена с остро центриране на Емил Иванов към наказателното поле и удар на Лъчезар Лясков, като първоначално вратарят на гостите Борислав Тотев отби удара, но с добавката Лъчезар Лясков откри резултата. Последваха няколко добри атаки и пред двете врати. В 43 мин. след разбъркване пред вратата на гостите Радослав Димитров отлично изведе Ремзи Неджип , който овладя топката, майсторски преодоля вратаря и покачи резултата на 2 : 0 при които завърши първото полувреме.

През втората част ОФК"Левски Карлово“ доминираше на терена, но така и не можа да реализира някое от чистите голови положения, които създаде. Гостите, които се понравиха с добра и грамотна игра, също имаха своите възможности, но отбраната на домакините се справи успешно.

Авторитетно и компетентно срещата бе ръководена от съдийската бригада от Сливен в състав Стефан Гурков и помощници Христо Стоянов и Добри Добрев. Четвърти съдия бе Теодора Стоева от Пловдив и Делегат на БФС Николай Бъчваров от.Сливен.

Състав на отборите:

ОФК “Левски Карлово” : фланелки бели, гащета бели, чорапи бели 1 Цветан Димитров Тодоров ( капитан), 8 Димитър Красимиров Калчев, 17 Радослав Георгиев Димитров , 19 Петър Невелинов Петров, 3 Мартин Иванов Симеонов, 21 Надим Руменов Ангелов, 30 Емил Красимиров Иванов ( 66 мин. 22 Никола Калоянов Попов), 6 Ивайло Маринов Маринов, 7 Лъчезар Стефанов Лясков ( 80 мин. 20 Тодор Стефанов Султанов), 11 Ремзи Али Неджип, 10 Валентин Николаев Сливов ( 87 мин. -79 Васил Георгиев Георгиев) . Резерви: 12 Владимир Савов Костов, 5 Ганчо Николаев Папазов, 9 Петър Иванов Главчев, 15 Николай Павлов Дойков , 20 Тодор Стефанов Султанов, 22 Никола Калоянов Попов, 79 Васил Георгиев Георгиев. Старши треньор: Данаил Василев Бачков ОФК „Карнобат“ 12 Борислав Ганев Тотев, 23 Пламен Ангелов Димитров ( капитан), 9 Димитър Атанасов Петров,13 Георги Петков Тузаков, 67 Трендафил Иванов Момчилов, 8 Даниел Николаев Стаматов, 77 Антон Димитров Атанасов, 24 Мартин Георгиев Димитров, 27 Валентин Валентинов Иванов, 19 Никола Николов Николов, 69 Стоян Стоянов Калпаклиев Резерви: 1 Пламен Петков Колев, 20 Хайри Мехмед Саралиев, 7 Ненко Георгиев Петров, 18 Стоян Георгиев Калев, 10 Георги Георгиев Калоянов, 6 Стоян Даниелов Николов Старши треньор: Георги Калоянов /Снимка: Община Карлово/